Begeleid wandelen op het Waddeneiland Texel - Nederland
√ 5 dagen √ Halfpension √ Maxi Comfort class
√ Wandelvakantie in uniek natuurgebied
Data en prijzen per persoon
VERTREKDATUM | TWEEPERSOONSKAMER | TOESLAG SINGLE |
---|---|---|
Ma 22/04/2024 | 675 euro | +195 euro |
Met zijn 16000 ha is Texel het grootste van de Nederlandse Waddeneilanden.
Naast erg gezellige dorpjes met leuke terrasjes en winkeltjes heeft het voor de wandelaar heel wat in petto. Met een erg gevarieerd aanbod aan landschappen, gaande van stranden en duinen tot polders en bosrijke gebieden, is er voor iedereen wat wils.
Bovendien zorgen de kleine hoogteverschillen ervoor dat de aangeboden wandelingen voor iedere normale wandelaar haalbaar zijn.
Het hoogste punt van Texel, de Bertusnol, ligt amper 22m hoog!
De prachtige natuur en het rijke aanbod aan vogelsoorten maken voor de echte natuurliefhebber het plaatje compleet.
Een boottocht op de Waddenzee en een fietstocht behoren tijdens deze wandelvakantie ook tot de mogelijkheden.
Alle wandelingen zijn perfect haalbaar voor de regelmatige wandelaar. Er zijn geen noemenswaardige beklimmingen.
Vereist zijn stevige wandelschoenen (geen vrijetijdschoenen of sneakers) en (eventueel) wandelstokken.
In uw dagrugzak zit een hoedje of petje, zonnebril en -crème, drinkbus, persoonlijk EHBO-materiaal en een klein handdoekje.
Dag 1: Reisdag en wandeling Den Hoorn – 11,5 km – (1 schoentje)
Via de door u gekozen opstapplaats, naar de centrale vertrekplaats Zoersel-Antwerpen. Verder naar Noord-Holland (Den Helder) voor de overzet naar Texel. Vanop de veerboot kan je genieten van een prachtig uitzicht op de Waddenzee en Texel. Op het eiland rijden we tot in de buurt van Den Hoorn waar we meteen met onze eerste wandeling starten. Langs enkele resterende militaire bolwerken bereiken we het zuidelijke deel van het Texelse strand waar we lekker kunnen uitwaaien. Via Kreeftepolder en Hors Polders, twee prachtige natuurgebieden, keren we terug naar onze vertrekplaats. Vandaar naar hotel De Cooghen. Kamerverdeling en avondmaal.
Dag 2: Rondom De Koog – 18 km – (1 schoentje)
We vertrekken vanuit het hotel voor een erg gevarieerde wandeling. De wandeling start langs een bosrijk gebied en een prachtig stuk strand. Later volgen we een belangrijk deel van het Texelpad dat ons o.m. langs het natuurreservaat De Muy leidt. Hier heb je vanop de Bertusnol een prachtig uitzicht op een groot stuk van het eiland en de Waddenzee. We sluiten deze heerlijke wandeldag af met een versnapering in De Koog. Avondmaal en overnachting.
Dag 3: VM Den Burg – Oudeschild – 9 km – (1 schoentje)
Een erg mooie wandeling langs de Hoge Bergroute. Vandaag wandelen we over het oudste gedeelte van het eiland. Via de Georgische begraafplaats bereiken we de ‘Hoge Berg’, van waar we een prachtig uitzicht over het eiland hebben. Langs de Wezenputten (oude waterputten) bereiken we het pittoreske Oudeschild. Hier houden we onze middagpauze.
Namiddag keuzemogelijkheid: wandeling of boottocht op de Waddenzee (2 uur).
Wandeling: 10km (1 schoentje) Oudeschild – De Waal – Den Burg.
De wandelaars gaan via de IJsdijk en doorheen het weidse polderlandschap tot in het piepkleine De Waal. Vandaar via het Texelpad naar Den Burg waar we van wat vrije tijd genieten.
De niet-wandelaars maken deze middag op een andere manier kennis met het Waddengebied. Tijdens een 2-uur durende boottocht verkennen we de Waddenzee. Uitleg over fauna en flora, garnaalvissen en eventueel spotten van zeehonden behoren tot de ingrediënten van deze boottocht. Na de boottocht met de bus naar Den Burg waar we de wandelaars oppikken. Verder naar het hotel. Avondmaal en overnachting.
Dag 4: De Cocksdorp en de vuurtoren – 16 km – (1 schoentje)
Vandaag verkennen we het noordelijk gedeelte van Texel. Via een wandelpad door de Eierlandse Duinen bereiken we na een 5-tal km de vuurtoren, die helemaal op de noordelijke punt van het eiland staat. Langs een mooi vogelkijkgebied wandelen we in zuidwaartse richting tot we De Cocksdorp bereiken. Na wat vrije tijd in De Cocksdorp wandelen we door het Krimbos in de richting van de Grote Vallei waar onze wandeling startte. Van hieruit met de bus naar het hotel. Avondmaal en overnachting.
Dag 5: VM Rondom hotel De Pelikaan – 11 km – (1 schoentje)
Langs mooie wandelpaden doorkruisen we de bosrijke gebieden en zones met heide. We passeren via een gebied met Gallowayrunderen en enkele waterrijke gebieden met kijkhutten voor de vogels. Namiddag: Bezoek aan Ecomare en vrije strandwandeling.
Een verblijf op Texel is niet compleet zonder een bezoek aan Ecomare. Midden in het Nationaal Park ‘Duinen van Texel’ ligt dit centrum waar gewonde en/of verzwakte zeehonden worden opgevangen. Voor de liefhebbers is dit zeker een must. Vandaar is het even stappen tot aan het strand waar een laatste vrije wandeling kan gedaan worden. Ook afsluiten met een hapje en een drankje is hier mogelijk. In de late namiddag nemen we de overzet voor de terugweg naar huis. Na een avondstop arriveren we ’s avonds in Antwerpen-Zoersel.
FLETCHER HOTEL-RESTAURANT DE COOGHEN ***
Ligging: Het hotel met 62 hotelkamers ligt in het centrum van het kustdorpje de Koog en op slechts 500m van het strand.
Kamers: Ruime kamers met een eigen badkamer voorzien van een douche/bad en toilet, tv, telefoon, bureau en WiFi (gratis).
Maaltijden: ‘s Ochtends ontbijtbuffet en ‘s avonds diner.
Faciliteiten: Receptie, bar, restaurant, terras en tegen een toeslag kan u gebruik maken van de sauna, solarium en andere wellnessfaciliteiten
Data en prijzen per persoon
VERTREKDATUM | TWEEPERSOONSKAMER | TOESLAG SINGLE |
---|---|---|
Ma 22/04/2024 | 675 euro | +195 euro |
- reis in Maxi Comfort Class
- halfpension vanaf eerste avondmaal tot laatste ontbijt
- begeleide wandeling door Verhoeven wandelgidsen
- alle uitstappen en rondritten
- overige maaltijden
- verzekering
- toegangsgelden
- toeristenbelasting